Butle gazowe o pojemności 10 litrów są obecnie bardzo popularne w większości krajów Unii Europejskiej. Najczęściej stosowane w spawalnictwie 10L butla z mieszanką argonową Ar+CO2 świetnie sprawdza się do spawania metodą MIG/MAG wraz z urządzeniami typu migomat. Mieszanka argonu z dwutlenkiem węgla świetnie nadaje się do urządzeń przewoźnych jej waga została doceniona przez większość branży spawalniczej. Spaw przy użyciu tego gazu w urządzeniu typu migomat jest mocny i nieco ładniejszy niż przy zastosowaniu tańszych gazów osłonowych.

Pokaż więcej
Butla z dwutlenkiem węgla CO2 10L to popularne rozwiązanie na imprezach do zastosowania przy nalewakach, rolbarach z piwem i napojami gazowanymi. Stosowane zarówno na imprezach okolicznościowych jak wesela ale równie powszechne jest zastosowanie butli 10L z CO2 przez profesjonalistów jak restauracje, puby i bary. Butla z CO2 10L świetnie sprawdza się do spawania metodą MIG/MAG wraz z urządzeniami typu migomat. Dwutlenek węgla jest najtańszym i najpopularniejszym gazem osłonowym.

Profesjonaliści z pewnością docenią niską wagę i poręczność butli 10L na argon techniczny, jest to najpopularniejsze rozwiązanie wśród spawaczy metodą TIG. Pomaga uzyskać ładny spaw zarówno w spawaniu stali czarnej, kwasowej, nierdzewnej jak i aluminium. Butle 10L argonowa pozwala na swobodne przemieszczanie się wraz z butlą i urządzeniem, pomaga to w pracach montażowych jak i stacjonarnych w zakładach spawalniczych.

Montażyści i serwisy instalacji klimatyzacji już dawno uznali butle 10L na azot za najbardziej przydatne z racji swoich rozmiarów i wagi. Azot jest niezbędny aby dokonać prawidłowego testu szczelności instalacji. Butla azotowa 10 litrowa to poręczne rozwiązanie szczególnie, gdy instalacja znajduje się w trudno dostępnym miejscu.

Najpopularniejsze zastosowanie butli 10 litrowych z tlenem technicznym przy “plecakowych” małych zestawach spawalniczych. W połączeniu z butlą acetylenową lub propan butan sprawdzą się w drobnych pracach montażowych, hydraulicznych oraz przy naprawach instalacji klimatyzatorów. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczne jest wniesienie butli 10L tlenowych gdzie mile widziany jest jak najmniejszy rozmiar i waga.

Żadna udana impreza nie może odbyć się bez balonów z helem, aby je napełnić konieczne są butle 10L na hel. Bardzo pojemne butle helowe 10 litrowe pozwolą napełnić wiele balonów, swoją wagą zapewniają swobodę realizacji tego zadania. Są lekkie dzięki czemu można pompować balony w dowolnym miejscu, również przed samą imprezą okolicznościową.

Butla o pojemności 10 litrów do tlenu medycznego jest poręcznym rozwiązaniem do przechowywania tlenu medycznego, szczególnie przydatnym dla pacjentów wymagających natychmiastowej pomocy medycznej. Szczególnie polecana dla pacjentów z ograniczoną mobilnością.

Oferujemy butle 10L na następujące gazy:
– Dwutlenek węgla CO2, po napełnieniu mieści 7,5 kg , butla malowana na szaro z zaworem z
bezpiecznikiem W21.8
– Mieszanka, mix Argonu z Dwutlenkiem węgla, Ar+CO2 z zaworem W21,8, malowane główka butli jasno
zielona i szary dół butli
– Argon Ar techniczny z zaworem W21,8, malowane główka butli na ciemno zielono dół butli na szaro
– Tlen O2 medyczny, butla malowana na biało z zaworem G3/4
– Tlen O2 technicznych, butla malowana na niebiesko i biało z zaworem G3/4
– Azot N2 techniczny, butla malowana główka butli na czarno a dół na szaro, z zaworem W24,32
– Hel HE, butla malowana główka butli na jasno brązowo a dół na szaro, z zaworem W21,8

Pokaż mniej