Butle gazowe o pojemności 30 litrów zdobywają coraz większą popularność, ich rozmiary i pojemność spełniają oczekiwania większości profesjonalistów, przez co stają się coraz bardziej pożądanymi butlami do przechowywania gazów technicznych. Główna cecha butli 30L to pojemność zbliżona do butli 40L, przy napełnieniu butli 30 litrowych w maksymalnym ciśnieniu roboczym 200 bar, butle mieszczą niemal tyle samo gazu co butle 40L napełniane na 150 bar, mimo, że są prawie dwa razy lżejsze i dwukrotnie niższe od “starych” używanych butli 40 litrowych mieszczą prawie tyle samo gazu.

Pokaż więcej
Najczęściej stosowana w spawalnictwie 30L butla z mieszanką argonową Ar+CO2 świetnie sprawdza się do spawania metodą MIG/MAG wraz z urządzeniami typu migomat. Mieszanka argonu z dwutlenkiem węgla idealnie nadaje się do urządzeń przewoźnych jej waga została doceniona przez większość branży spawalniczej. Spaw przy użyciu tego gazu w urządzeniu typu migomat jest mocny i nieco ładniejszy niż przy zastosowaniu tańszych gazów osłonowych.

Profesjonaliści z pewnością docenili niską wagę i poręczność butli 30L na argon techniczny, jest to najpopularniejsze rozwiązanie wśród spawaczy metodą TIG. Pomaga uzyskać ładny spaw zarówno w spawaniu stali czarnej, kwasowej, nierdzewnej jak i aluminium. Butle 30L argonowa pozwala na swobodne przemieszczanie się wraz z butlą i urządzeniem, pomaga to w pracach montażowych jak i stacjonarnych w zakładach spawalniczych.

Montażyści i serwisy instalacji klimatyzacji już dawno uznali butle 30L na azot za najbardziej przydatne z racji swoich rozmiarów i wagi. Azot jest niezbędny aby dokonać prawidłowego testu szczelności instalacji. Butla azotowa 30 litrowa to poręczne rozwiązanie szczególnie, gdy instalacja znajduje się w
trudno dostępnym miejscu.

Najpopularniejsze zastosowanie butli 30 litrowych z tlenem technicznym przy zestawach spawalniczych. W połączeniu z butlą acetylenową lub propan butan sprawdzą się w drobnych pracach montażowych, hydraulicznych oraz przy naprawach instalacji klimatyzatorów. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczne jest wniesienie butli 30L tlenowych gdzie mile widziany jest jak najmniejszy rozmiar i waga.

Żadna udana impreza nie może odbyć się bez balonów z helem, aby je napełnić konieczne są butle 30L na hel. Bardzo pojemne butle helowe 30 litrowe pozwolą napełnić wiele balonów, swoją wagą zapewniają swobodę realizacji tego zadania. Są lekkie dzięki czemu można pompować balony w dowolnym miejscu, również przed samą imprezą okolicznościową.

Oferujemy butle 30L na następujące gazy:
– Mieszanka, mix Argonu z Dwutlenkiem węgla, Ar+CO2 z zaworem W21,8, malowane główka butli jasno
zielona i szary dół butli
– Argon Ar techniczny z zaworem W21,8, malowane główka butli na ciemno zielono dół butli na szaro
– Tlen O2 technicznych, butla malowana na niebiesko i biało z zaworem G3/4
– Azot N2 techniczny, butla malowana główka butli na czarno a dół na szaro, z zaworem W24,32
– Hel HE, butla malowana główka butli na jasno brązowo a dół na szaro, z zaworem W21,8

Pokaż mniej