Butle 40 litrów to najstarszy znany i najpowszechniej używany rozmiar butli, oferowane przez nas butle gazowe o pojemności 40 litrów mają ogromną przewagę nad butlami oferowanymi przez konkurencję, główna ich zaleta to niska waga oraz wysokość. Popularne butle 40L stały dzięki nam dwukrotnie lżejsze i dużo niższe niż “stare” butle tego typu oferowane od wielu lat do profesjonalnego użytku. Butle 40L są stosowane głównie jako stacjonarne magazyny gazów w przedsiębiorstwach i firmach usługowych.

Pokaż więcej
Najpopularniejsze zastosowanie butli 40 litrowych z tlenem technicznym przy zestawach spawalniczych oraz zestawach do cięcia gazowego. W połączeniu z butlą acetylenową lub propan butan sprawdzą się we wszystkich pracach z użyciem palnika gazowego. Idealna butla do cięcia stali, spawania gazowego zarówno na miejscu jak i u klienta. Nasze butle są lżejsze od konkurencji, profesjonaliści zapomną jak dużo wysiłku trzeba było dotychczas włożyć w przewiezienie zestawu do cięcia gazowego, szczególnie gdy do pocięcia jest dużo stali a trzeba to zrobić “u klienta”.

Butla z dwutlenkiem węgla CO2 40L świetnie sprawdza się do spawania metodą MIG/MAG wraz z urządzeniami typu migomat. Dwutlenek węgla jest najtańszym i najpopularniejszym gazem osłonowym. Innym popularnym gazem w tej metodzie jest mieszanina, mieszanka argonu z dwutlenkiem węgla Ar+CO2. Spaw przy użyciu tego gazu w urządzeniu typu migomat jest mocny i nieco ładniejszy niż przy zastosowaniu tańszych gazów osłonowych.

Profesjonaliści z pewnością docenili niską wagę i poręczność naszych butli 40L na argon techniczny, jest to najpopularniejsze rozwiązanie wśród spawaczy metodą TIG. Pomaga uzyskać ładny spaw zarówno w spawaniu stali czarnej, kwasowej, nierdzewnej jak i aluminium. Sprzedawane przez nas butle 40L argonowa pozwala na swobodne przemieszczanie się wraz z butlą i urządzeniem, pomaga to w pracach montażowych jak i stacjonarnych w zakładach spawalniczych.

Montażyści i serwisy instalacji klimatyzacji już dawno uznali butle 40L na azot za najbardziej przydatne rozwiązanie. Azot jest niezbędny aby dokonać prawidłowego testu szczelności instalacji.

Żadna udana impreza nie może odbyć się bez balonów z helem, aby je napełnić konieczne są butle 40L na hel. Bardzo pojemne butle helowe 40 litrowe pozwolą napełnić wiele balonów, swoją wagą zapewniają swobodę realizacji tego zadania.

Oferujemy butle 40L na następujące gazy:
– Dwutlenek węgla CO2, po napełnieniu mieści 26 kg , butla malowana na szaro z zaworem z
bezpiecznikiem W21.8
– Mieszanka, mix Argonu z Dwutlenkiem węgla, Ar+CO2 z zaworem W21,8, malowane główka butli jasno
zielona i szary dół butli
– Argon Ar techniczny z zaworem W21,8, malowane główka butli na ciemno zielono dół butli na szaro
– Tlen O2 technicznych, butla malowana na niebiesko i biało z zaworem G3/4
– Azot N2 techniczny, butla malowana główka butli na czarno a dół na szaro, z zaworem W24,32
– Hel HE, butla malowana główka butli na jasno brązowo a dół na szaro, z zaworem W21,8

Pokaż mniej