Butla o pojemności 5 litrów to popularne i powszechnie stosowany rozmiar butli. Najpopularniejsze ich zastosowanie z tlenem technicznym przy “plecakowych” małych zestawach spawalniczych. W połączeniu z butlą acetylenową lub propan butan sprawdzą się w drobnych pracach montażowych, hydraulicznych oraz przy naprawach instalacji klimatyzatorów.
Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczne jest wniesienie butli lub wymagany jest jak najmniejszy rozmiar i waga.

Pokaż więcej
Dotyczy to również kolejnego jej zastosowania przy domowym i transportowym użytkowaniu jako butli z tlenem medycznym. Rozmiar i waga butli 5 litrowych sprawia, że sprawdzą się u pacjentów o obniżonej mobilności, którzy nie mogą dźwigać ciężkich butli.

Butla 5L z dwutlenkiem węgla to niezwykle poręczny pojemnik CO2, który został uznany przez dostawców stacjonarnych dystrybutorów wody w firmach i biurach. Rozmiar zdaje się być idealny do umieszczania wewnątrz dystrybutorów, co pozwala ukryć butlę wewnątrz urządzenia. Butle z dwutlenkiem są również powszechnie stosowane w akwarystyce jako źródło dwutlenku węgla dla roślin akwariowych. CO2 stosowane jest w branży spożywczej przy nalewakach, rolbarach i dystrybutorach napojów gazowanych, wody, piwa i wina. Małe rozmiary butli sprawdzą się w spawalnictwie, szczególnie w małych, przenośnych urządzeniach spawalniczych typu migomat MIG. Dwutlenek węgla jest gazem osłonowych w tej technologii.

Oferujemy butle 5L na następujące gazy:
– Dwutlenek węgla CO2, po napełnieniu mieści 3.4 kg , butla malowana na szaro z zaworem z
bezpiecznikiem W21.8
– Tlen O2 medyczny, butla malowana na biało z zaworem G3/4
– Tlen O2 technicznych, butla malowana na niebiesko i biało z zaworem G3/4

Pokaż mniej