Butle gazowe o pojemności 20 litrów zdobywają coraz większą popularność, ich rozmiary i pojemność spełniają oczekiwania większości profesjonalistów, przez co stają się coraz bardziej pożądanymi butlami do przechowywania gazów technicznych. Najczęściej stosowane w spawalnictwie zarówno profesjonalnie jak i do użytku domowego.

Pokaż więcej
Butla z dwutlenkiem węgla CO2 20L to popularne rozwiązanie na imprezach, do zastosowania przy nalewakach, rolbarach z piwem i napojami gazowanymi. Stosowane zarówno na imprezach okolicznościowych jak wesela ale równie powszechne jest zastosowanie butli 20L z CO2 przez profesjonalistów jak restauracje, puby i bary. Butla z CO2 20L świetnie sprawdza się do spawania metodą MIG/MAG wraz z urządzeniami typu migomat. Dwutlenek węgla jest najtańszym i najpopularniejszym gazem osłonowym.

Butla 20L sprawdza się przede wszystkim w urządzeniach przewoźnych gdzie niska waga butli pomaga w swobodnym przemieszczaniu urządzenia. Innym popularnym gazem w tej metodzie jest mieszanina, mieszanka argonu z dwutlenkiem węgla Ar+CO2. Butla 20 litrów również świetnie nadaje się do urządzeń przewoźnych jej niska waga została doceniona przez większość branży spawalniczej. Spaw przy użyciu tego gazu w urządzeniu typu migomat jest mocny i nieco ładniejszy niż przy zastosowaniu tańszych gazów osłonowych.

Profesjonaliści z pewnością docenią niską wagę i poręczność butli 20L na argon techniczny, jest to najpopularniejsze rozwiązanie wśród spawaczy metodą TIG. Pomaga uzyskać ładny spaw zarówno w spawaniu stali czarnej, kwasowej, nierdzewnej jak i aluminium. Butle 20L argonowa pozwala na swobodne przemieszczanie się wraz z butlą i urządzeniem, pomaga to w pracach montażowych jak i stacjonarnych w zakładach spawalniczych.

Montażyści i serwisy instalacji klimatyzacji już dawno uznali butle 20L na azot za najbardziej przydatne z racji swoich rozmiarów i wagi. Azot jest niezbędny aby dokonać prawidłowego testu szczelności instalacji. Butla azotowa 20 litrowa to poręczne rozwiązanie szczególnie, gdy instalacja znajduje się w trudno dostępnym miejscu.

Najpopularniejsze zastosowanie butli 20 litrowych z tlenem technicznym jest przy zestawach spawalniczych. W połączeniu z butlą acetylenową lub propan butan sprawdzą się w drobnych pracach montażowych, hydraulicznych oraz przy naprawach instalacji klimatyzatorów. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczne jest wniesienie butli 20L tlenowych gdzie mile widziany jest jak najmniejszy rozmiar i waga.

Żadna udana impreza nie może odbyć się bez balonów z helem, aby je napełnić konieczne są butle 20L na hel. Bardzo pojemne butle helowe 20 litrowe pozwolą napełnić wiele balonów, swoją wagą zapewniają swobodę realizacji tego zadania. Są lekkie dzięki czemu można pompować balony w dowolnym miejscu, również przed samą imprezą okolicznościową.

Oferujemy butle 20L na następujące gazy:
– Dwutlenek węgla CO2, po napełnieniu mieści 15 kg , butla malowana na szaro z zaworem z
bezpiecznikiem W21.8 x 1/14
-mieszanka, mix Argonu z Dwutlenkiem węgla, Ar+CO2 z zaworem W21,8, malowane główka butli jasno
zielona i szary dół butli
– Argon Ar techniczny z zaworem W21,8, malowane główka butli na ciemno zielono dół butli na szaro
– Tlen O2 technicznych, butla malowana na niebiesko i biało z zaworem G3/4
– Azot N2 techniczny, butla malowana główka butli na czarno a dół na szaro, z zaworem W24,32
– Hel HE, butla malowana główka butli na jasno brązowo a dół na szaro, z zaworem W21,8 x 1/14

Pokaż mniej