Butle gazowe o pojemności 8 litrów są obecnie najpopularniejszymi pojemnikami na gaz i nadają się do przechowywania wielu rodzajów gazów.
Najczęściej stosowane w spawalnictwie zarówno profesjonalnie jak i do użytku domowego.

Pokaż więcej
Butla z dwutlenkiem węgla CO2 8L to popularne rozwiązanie na imprezach do zastosowania przy nalewakach, rolbarach z piwem i napojami gazowanymi. Stosowane zarówno na imprezach okolicznościowych jak wesela ale równie powszechne jest zastosowanie butli 8L z CO2 przez profesjonalistów jak restauracje, puby i bary. Butla z CO2 8L świetnie sprawdza się do spawania metodą MIG/MAG wraz z urządzeniami typu migomat. Dwutlenek węgla jest najtańszym i najpopularniejszym gazem osłonowym. Butla 8L sprawdza się przede wszystkim w urządzeniach przewoźnych gdzie niska waga butli pomaga w swobodnym przemieszczaniu urządzenia.

Innym popularnym gazem w tej metodzie jest mieszanina, mieszanka argonu z dwutlenkiem węgla Ar+CO2. Butla 8 litrów również świetnie nadaje się do urządzeń przewoźnych jej waga została doceniona przez większość branży spawalniczej. Spaw przy użyciu tego gazu w urządzeniu typu migomat jest mocny i nieco ładniejszy niż przy zastosowaniu tańszych gazów osłonowych.

Profesjonaliści z pewnością docenią niską wagę i poręczność butli 8L na argon techniczny, jest to najpopularniejsze rozwiązanie wśród spawaczy metodą TIG. Pomaga uzyskać ładny spaw zarówno w spawaniu stali czarnej, kwasowej, nierdzewnej jak i aluminium. Butle 8L argonowa pozwala na swobodne przemieszczanie się wraz z butlą i urządzeniem, pomaga to w pracach montażowych jak i stacjonarnych w zakładach spawalniczych.

Montażyści i serwisy instalacji klimatyzacji już dawno uznali butle 8L na azot za najbardziej przydatne z racji swoich rozmiarów i wagi. Azot jest niezbędny aby dokonać prawidłowego testu szczelności instalacji. Butla azotowa 8 litrowa to poręczne rozwiązanie szczególnie, gdy instalacja znajduje się w trudno dostępnym miejscu.

Najpopularniejsze zastosowanie butli 8 litrowych z tlenem technicznym jest przy “plecakowych” małych zestawach spawalniczych. W połączeniu z butlą acetylenową lub propan butan sprawdzą się w drobnych pracach montażowych, hydraulicznych oraz przy naprawach instalacji klimatyzatorów. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczne jest wniesienie butli 8L tlenowych gdzie mile widziany jest jak najmniejszy rozmiar i waga.

Żadna udana impreza nie może odbyć się bez balonów z helem, aby je napełnić konieczne są butle 8L na hel. Bardzo pojemne butle helowe 8 litrowe pozwolą napełnić wiele balonów, swoją wagą zapewniają swobodę realizacji tego zadania. Są lekkie dzięki czemu można pompować balony w dowolnym miejscu, również przed samą imprezą okolicznościową.

Oferujemy butle 8L na następujące gazy:
– Dwutlenek węgla CO2, po napełnieniu mieści 6 kg , butla malowana na szaro z zaworem z
bezpiecznikiem W21.8 x 1/14
– Mieszanka, mix Argonu z Dwutlenkiem węgla, Ar+CO2 z zaworem W21,8, malowane główka butli jasno
zielona i szary dół butli
– Argon Ar techniczny z zaworem W21,8, malowane główka butli na ciemno zielono dół butli na szaro
– Tlen O2 technicznych, butla malowana na niebiesko i biało z zaworem G3/4
– Azot N2 techniczny, butla malowana główka butli na czarno a dół na szaro, z zaworem W24,32
– Hel HE, butla malowana główka butli na jasno brązowo a dół na szaro, z zaworem W21,8 x 1/14

Pokaż mniej